ZÁVODY A SOUTĚŽE

Součástí předplavecké a plavecké výuky jsou závody a soutěže. V každé věkové kategorii dáváme průchod dětské přirozenosti soutěžit.

 

Děti mateřských škol se pečlivě připravují na "Vodní hry malých kapříků", a to v bazénu v Uherské Hradišti, a děti v Uherském Brodě se vydají na "Putování s žabkou Žofkou". Odměny za účast, medaile a diplomy nejlepším, ale hlavně rozzářené oči dětí a spokojenost rodičů, to je nejhezčí poděkování učitelům plavecké školy za úsilí, které této akci věnují.

Při hrách malých kapříků si děti vyzkoušejí splývání na bříšku, skok do vody, lovení puků, podplouvání okýnek a odvahu prokáží při jízdě na skluzavce. S pohádkovou žabkou Žofkou zažijí děti dobrodružství na skluzavce, při lovení puků, při překonávání vodopádu, dostanou se také do pohádkové jeskyně a na závěr na ně čeká padací most.

 

 

Žáci základních škol se utkají nejprve v třídních přeborech. Někteří z nich poprvé zažívají pocit jak chutná vítězství. Nejlepší postupují do regionálního přeboru, kde na ně čekají stejně staří soupeři ze všech škol našeho okresu. Velkým dramatem už bývají souboje těch nejmenších - žáků 1. tříd. Nejenom závody jednotlivců, ale také smíšené štafety rozhodují o tom, která škola si odveze putovní pohár ředitele plavecké školy.

 

 

Recesistická plavecká soutěž se stala také neodmyslitelnou součástí Kunovského léta. Štafety v ústroji, sbírání leknínů a perel, překonávání padacího mostu, hra na převozníka, to jsou jen některé sranda disciplíny, kterými si hudební a taneční soubory od nás, z Evropy, ale také z Mexika a z Jihovýchodní Asie zpestřují svůj pobyt v Kunovicích. Kdo už tradičně bývá nejlepší? Přijděte se v červnu podívat!

 

 

Když se řekne "Plavecká soutěž měst" , každému se vybaví Uherské Hradiště. 3 x po sobě město Uherské Hradiště získalo palmu vítězství v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel. V roce 2007 se můžeme poprvé také pochlubit účastí nad tisíc účastníků. Žáci základních škol, praktických a středních škol, plavci oddílu plavání z Uherského Hradiště, kondiční plavci, ale také obyvateké města a okolí vytvořili tento těžko překonatelný rekord.