RŮZNÉ

Mikulášský týden v plavecké škole

Mikuláš, Anděl a Čert zavítal na pozvání paní učitelek z plavecké školy i do kroužků plavání dětí, které se konají v odpoledních hodinách od pondělí do čtvrtku ve školním plaveckém bazénu Základní školy Uherské Hradiště Za Ajejí. Po příchodu Mikuláše a jeho pomocníků na bazén se na některých dětských tvářičkách objevily slzičky, ale vzápětí se oči dětí rozzářily  štěstím, neboť spatřily Anděla s košem plným nadílky.Děti Mikulášovi zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku. Potom si každý za odměnu mohl z košíku vzít malou sladkost. Nakonec se všichni vyfotografovali a rozloučili, protože Mikuláš, Anděl i Cert pospíchali zase za jinými dětmi.

Fotoreportáž Radek Salaquarda 

 

 

 

 

 

Comenius v bazéně v Uherském Hradišti

Není to poprvé, a určitě ne naposledy, kdy Plaveckou školu Uherské Hradiště v rámci projektu Comenius navštívili pedagogové z Evropy. Tentokrát 4 Norové a 3 Finové se přišli přesvědčit o tom, že děcka z Jarošova se nebojí vody už v předškolním věku a že všechny děti z Jarošova ve  čtvrté třídě plavou plaveckým způsobem prsa, znak a kraul. Ostatní plavecké dovednosti už nestačili učitelé z renomovaných evropských států ani vnímat, protože viděli něco, o čem slyšeli, ale předtím neviděli. Oceňovali profesionalitu paní učitelek plavecké školy, vybavení pomůckami, systém výuky v ČR, ale hlavně v tomto věku nevídané dovednosti.

Jen tak dál!!!!!

 

 

 

Aquapark očima dětí.

Po „ Jarním tvoření" byl „ Aquapark očima dětí" další výstavou z vodního prostředí. Žáci základních škol a děti mateřských škol navštěvující výuku plavání v Plavecké škole Uherské Hradiště se s tímto tématem opravdu vyhráli. Bez čeho si děti neumí aquapark představit? Tobogán, skokánky, divoká řeka, whirpoolky, sauny, ale také oblé tvary bazénů a hlavně teplo, to by si děti přály. Jarošovští páťáci překvapili všechny! Aquapark postavili z lega a jaký!? Originál mají ve škole, fotodokumentace je součástí výstavy. Vyhodnotit nejlepší návrhy nebylo jednoduché. Tak alespoň výsledky bez určení pořadí:

Kategorie kolektivy ZŠ: ZŠ UB Pod Vinohrady, ZŠ Traplice, ZŠ Zlechov

Kategorie kolektivy MŠ: MŠ Bánov, MŠ Spytihněv, MŠ UB Havřice

Kategorie jednotlivci: Andrea Baierová ZŠ TGM Bojkovice, Karolína Rudžiková ZŠ Traplice, Tomáš Gryger ZŠ Unesco Uherské Hradiště,

Kategorie zvláštní cena: Školní družina Hluk, Radim Grebeň ZŠ UH Sportovní UH, Šimon Gogola MŠ UH Větrná, ZŠ UH Jarošov

 

15 let výročí Plavecké školy Uherské Hradiště.

Kdo jiný by měl zahájit slavnostní řeč než bývalý ředitel Školského úřadu v Uherském Hradišti pan Jaroslav Slavík. K 1.5.1993 byla založena Plavecká škola Uherské Hradiště jako účelové školské zařízení. Hodnocení zřizovatele, stejně jako zástupců města Uherské Hradiště a Uherský Brod bylo velmi povzbudivé, ale především zavazující. Plavecká škola si dává trvale za úkol spojovat veškeré vodní aktivity v působnosti plavecké školy a rozvíjet spolkové plavání v obou městech. Nové aktivity jsou spojovány s rekonstrukcí stávajícího bazénu v Uherském Hradišti a s dostavbou aquaparku CPA Delfín v Uherském Brodě.  

 

_MG_4418_resize.jpg

_MG_4415_resize_1.jpg

_MG_4442_resize.jpg

_MG_4481_resize.jpg

_MG_4426_resize.jpg

_MG_4429_resize.jpg

_MG_4416_resize.jpg

_MG_4420_resize.jpg

_MG_4467_resize.jpg

_MG_4471_resize.jpg

_MG_4490_resize.jpg

_MG_4474_resize.jpg

 

 

Vernisáž výstavy "Aquapark očima dětí" 

Dne 28.1.2009 v 15 hodin se uskuteční v prostorech kina Hvězda v Uherském Hradišti slavnostní vernisáž výtvarné soutěže "Aquapark očima dětí". Vystavené práce namalovaly děti mateřských škol a žáci základních škol, kteří navštěvují výuku plavání v plavecké škole v Uherském Hradišti a v Uherském Brodě. Součástí vernisáže bude i vyhodnocení nejlepších výtvarných prací a předání cen jejich autorům. Spolu s vernisáží si připomeneme i 15.výročí založení Plavecké školy Uherské Hradiště. 

                                                                                                                       Srdečně všechny zve kolektiv plavecké školy

malovasek_a_aquapark_-_letak_nahled_1.jpg

 

 

"Týden vánočního plavání" 

Vážení doprovázející učitelé,

pro zpestření plavecké výuky dětí a navození té správné předvánoční atmosféry připravila naše plavecká škola od 15.12. do 19.12.2008 "týden vánočního plavání". Děti budou mít možnost si vyzkoušet regenerační centrum s whirpoolem, finskou a parní saunou a také si zadovádět v bazénu, kde na ně čeká spousta vodního dobrodružství. Rádi Vaši školu v předvánočním týdnu uvidíme.

Kolektiv plavecké školy

 

 

Přijetí mladých sportovců na uherskohradišťské radnici

Dne 26.11.2008 se uskutečnilo na uherskohradišťské radnici slavnostní přijetí mladých sportovců místostarostou města UH panem Tichavským u příležitosti ocenění za sportovní výsledky,kterých dosáhli na sportovních akcích pořádaných městem UH v roce 2008.

Vedle oceněných žáků za výsledky v triatlonu a aquatlonu a v atletickém čtyřboji byla rozdána ocenění za vítězství v Plavecké soutěži měst. Město Uherské Hradiště už po čtvrté za sebou v soutěži měst do 50 000 obyvatel zvítězilo a opět se stalo držitelem putovního poháru. Rovným dílem se o to zasloužili jednak sportovci, ale také školy města a organizátoři. Plavecká škola Uherské Hradiště přebírá každoročně spolu s plaveckým oddílem na svá bedra velký díl odpovědnosti.

A jak dál? Budeme se těšit spolu s Vámi do nového aquparku.

obradni_sin_007.jpg

obradni_sin_019.jpg

obradni_sin_028.jpg

 

 

 

Plavecká štafeta rodinných dvojic 

Plavecký oddíl Uherské Hradiště pořádá dne 27.9.2008 od 10:00 hodin na plaveckém bazénu v Uherském Hradišti tradiční "Plaveckou štafetu rodinných dvojic"na 2x25 m jakýmkoliv plaveckým způsobem. Další podrobnostinaleznete v přiloženém dokumentu.

 Plavecká štafeta - pozvánka Plavecká štafeta - pozvánka

 

 

Zahájení letních prázdnin na koupališti v Kunovicích

Vážení rodiče,

Plavecká škola Uherské Hradiště dostala možnost prezentovat výsledky své práce při sportovně - společenské akci na venkovním koupališti v Kunovicích. V neděli 29.6. od 14.00 - 18.00 hodin v rámci oslav 50. výročí otevření koupaliště připravujeme pro příchozí děti hrátky a soutěže ve vodě, ale také bychom rádi ukázali, jak se děti mladšího školního věku  naučily pohybovat ve vodním prostředí. Byl bych rád, kdyby se mohla Vaše ratolest  takové akce zúčastnit. Pokud se rozhodnete, že se Vaše dítě zúčastní, prosím Vás o napsání SMS na 777108685. S pozdravem ředitel PŠ Mgr. Ladislav Botek

Program naleznete v přiloženém dokumentu Koupaliště Koupaliště

PICT8167.JPG

PICT8180_3.JPG

 

Výstava "Tvorba mladých reportérů a výtvarníků" 

"Jarní tvoření", to byl název další společné aktivity dětí mateřských škol a žáků základních škol, kteří navštěvují výuku plavání na jednotlivých pracovištích  Plavecké školy Uherské Hradiště. Sešlo se nám na 300 výtvarných dílek. Kde jsou?! 1.června 2008 v odpoledních hodinách slavnostní vernisáží byla otevřena výstava v prostorách kina Hvězda v Uherském Hradišti. Pokud byste se chtěli zeptat, jestli se výstava povedla?! Odpověď je velmi jednoduchá - běžte se podívat. Pro velký úspěch bude výstava instalována až do 15. července. To ovšem není všechno. Už nyní připravujeme na nový školní rok další téma. Co byste řekli tak aktuálnímu tématu jako je podoba nového aquaparku v Uherském Hradišti a novému venkovnímu aqua v Uherském Brodě. Takže: Aquapark očima dětí. Z fotodokumentace ve fotogalerii je možné také vnímat příjemnou atmosféru, která provázela krásnou vernisáž.   Mgr. Ladislav Botek, ředitel Plavecké školy Uherské Hradiště

PICT8304.JPG

PICT8356_1.JPG

 

Tvorba dětí - dětské odpoledne v kině Hvězda

Městská kina připravila v rámci Dne dětí v kině Hvězda speciální komponovaný pořad určený dětem i jejich rodičům. Nedělní odpolední program zahájí 1. června od 14.30 společná vernisáž výstavy Tvorba dětí, která představí práce Plavecké školy Uherské Hradiště a Malovásku z první poloviny letošního roku, a prezentační výstavy hradišťských dětských televizí Očko (ZŠ Čtyřlístek) a Dětská televize (SŠPH). Ve stejné době proběhne i tradiční tvořivý program Malovásek, prohlídka zákulisí kina a hrátky s kamerou - jak se dělá reportáž od začátku až do konce. Od patnácti hodin pak představí obě dětské televize svoje aktivity i na plátně. A to nejlepší nakonec... Od 15.30 vystoupí na kopuli kina Hvězda slavné pražské loutkové divadlo Buchty a loutky s představením Žabák Valentýn. Dobrovolné vstupné z akce bude věnováno veřejné sbírce Děti dětem. Přispějte i vy na celoroční charitativní projekt TV Zlínsko a TV Slovácko, jehož cílem je finanční podpora celkem dvanácti sociálních a zdravotnických zařízení našeho regionu. Více informací o akci najdete na stránkách:

http://www.mkuh.cz/ a http://www.jdp.cz/deti-detem/

vystava_decketv_plavecka skola_a_malovasek kopie.jpg

 

Loučení se starým rokem

Kdo neviděl, neuvěří. S bravurou se pohybovali žáci 1.tříd ZŠ UH Sportovní v plaveckém areálu CPA Delfín. Divoká řeka, tobogán a whirpoole byla místa s největší frekvencí návštěvnosti. Rodičové, přijměte pozvání vašich dětí k návštěvě bazénu. Mají Vám co ukázat.

Photo01_9_1.jpg

Photo03_11.jpg

 

 

 

Český červený kříž - jeho oblastní pobočka v Uherském Hradišti - organizuje pravidelná školení a doškolení pro zdravotníky zotavovacích akcí. Když se řekne "zotavovací akce", každý z nás si představí hory, kolo, vodu. Tak, jak se mění a rozšiřuje obsah a možnosti naší regenerace, tak se také zvyšuje riziko a nebezpečí při zanedbání bezpečnostních zásad. Český červený kříž a jeho oblastní pobočka v Uherském Hradišti přišla v loňském roce s myšlenkou, že by bylo dobré v rámci školení zdravotníků zařadit také otázky první pomoci a záchrany tonoucího. Plavecká škola v Uherském Hradišti se ujala tohoto úkolu způsobem sobě vlastním. Nejenom záchrana tonoucího, ale také tematika braného plavání a dopomoc unavenému plavci, se stala součástí kurzu pro zdarvotníky. Teorie, video, ale hlavně samotná praxe v bazénu dala odpoveď na potřebnost znalostí a dovedností ve zmíněné oblasti. Věřím, že není daleko doba, kdy rodiče se svými ratolestmi budou stát o to, aby daleko více věděli o vyučované tematice. Společná dovolená bude nejenom krásná, ale také bezpečná.

 

 

Informace od Všeobecné zdravotní pojišťovny :

VZP rozšiřuje nabídku výhod - na prevenci dá ještě letos desítky milionů korun

3. říjen 2007

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR začíná od října poskytovat nové výhody a příspěvky na prevenci. Pro 6,5 milionu svých pojištěnců rozšiřuje zejména příspěvky na očkování a rekondiční aktivity. U stávajících příspěvků pak zmírňuje podmínky pro jejich čerpání, aby je mohlo využívat více klientů. Nově tak největší zdravotní pojišťovna přispěje třemi sty korun na očkování proti chřipce či meningokokovým nákazám, maminky zase dostanou roční příspěvek 500 korun na každé dítě až do 3 let věku, se kterým chodí pravidelně plavat či cvičit. Na všechny příspěvky a preventivní akce má VZP v letošním roce k dispozici ve fondu prevence částku 390 milionů korun.

Zdroj http://www.vzp.cz/ ke dni 10.10.2007

 

Podpora ostatních zdravotních pojišťoven :
V přiloženém souboru se můžete seznámit s příspěvky, které poskytují zdravotní pojišťovny na plaveckou výuku.Zdravotní pojišťovny Zdravotní pojišťovny 

 

Informace k provádění praxe v Plavecké škole Uherské Hradiště :
Praxe Olomouc-plakát Praxe Olomouc-plakát , Praxe Brno-plakát Praxe Brno-plakát 
Studenti pracují pod vedením učitelů plavecké školy, ale mohou si i sami vyzkoušet výuku některé z dovedností.

 

Photo03_12A.jpg 

 

Photo01_7A.jpg 

 

Photo05_14A.jpg