Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2012/2013

Vodní hry malých kapříků - XI. ročník - červen 2013

Ve čtvrtek 13.6.2013 se uskutečnil již XI. ročník soutěžního klání dětí mateřských škol v Aquaparku Uherské Hradiště. Vodních her se zůčastnilo 11 mateřských škol nejen hradištského okresu. MŠ Staré Město, Komenského, MŠ Staré Město, Rastislavova, MŠ Uherské Hradiště, Sady, MŠ Uherské Hradiště, Větrná, MŠ Uherské Hradiště, Komenského, MŠ Jarošov, MŠ Halenkovice, MŠ Spytihněv, MŠ Nedakonice, MŠ Mistřice, MŠ Jalubí.

V jednotlivcích se na stupně vítězů postavily děti Lukáš Glos - 1. místo, MŠ Nedakonice, Martin Řimák - 2. místo MŠ Staré Město, Komenského a 3. místo patřilo Saše Mišťúrikové z MŠ Uherské Hradiště, Větrná.
Celkové výsledky ukázaly umístění mateřských škol a na 1. místě byla MŠ Staré Město, Komenského, která si také odvezla putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ Uherské Hradiště, Sady a 3. místo patřilo MŠ Uherské Hradiště, Větrná.

Na všechny výsledky se můžete podívat ve výsledkové listině, která je přiložena níže.

Vodní hry malých kapříků - XI.ročník - leden 2013

Ve středu 24.1.2013 jsme ve výukovém bazénu Aquaparku Uherské Hradiště uspořádali XI.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Do letošního ročníku se přihlásil rekordní počet mateřských škol, a to v počtu 13 zúčastněných. V jmenném pořadí : MŠ Zlechov, MŠ Podolí UH, MŠ Kunovice, MŠ Polešovice, MŠ Napajedla, MŠ Míkovice, MŠ Buchlovice, MŠ Svatováclavská UH, MŠ Kněžpole, MŠ Husova UH, KMŠ Husova UH a MŠ Uherský Ostroh, MŠ Větrná UH.

Každou mateřskou školu reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v pěti soutěžních disciplínách - splývání na břiše, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a přebíhání mostu. K výborným výkonům malých sportovců určitě přispěla i skvělá atmosféra a velká podpora rodičů a prarodičů závodníků a samozřejmě i povzbuzování doprovázejících paní učitelek, za což jim patří velké díky.

Čekání na výsledky dětem zkrátily dvě individuální soutěže. V první soutěži si změřily síly v překonání bazénu na rychlost s pomůckou a ve druhé soutěži překonávaly bazén na rychlost s překážkou, již bez pomůcky. Sportovní výkony všech závodníků byly odměněny nejen velkým potleskem diváků. ale také sladkou odměnou v podobě perníkové medaile s kapříkem, který je neodmyslitelným symbolem Vodních her malých kapříků.

Příjemné sportovní klání bylo zakončeno dekorováním 3 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepších mateřských škol. V jednotlivcích si 1.místo vybojovala Grebeníčková Jasmína z MŠ Kněžpole, 2. místo vybojoval Jakšík Denis z MŠ Kněžpole a 3. místo získal Kúra Matěj z MŠ Husova UH.

Mezi mateřskými školami kralovala  MŠ Kněžpole, která si také odnesla putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště, druhé místo si odnesla  MŠ Kunovice, třetí místo získala MŠ Polešovice.

Všem oceněným ještě jednou gratulujeme!!!

Poděkování patří všem zúčastněným závodníků, doprovázejícím paní učitelkám, učitelkám z plavecké školy. 

Na podrobnější výsledky se můžete podívat v přiloženém souboru, který naleznete na konci této stránky. 

 p1240456.jpg