Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2013/2014

Vodní hry malých kapříků - XII. ročník - červen 2014

Ve středu, 11. června proběhla vodní olympiáda dětí mateřských škol, které navštěvují předplaveckou výuku ve 2. pololetí školního roku 2013/2014. Klání se zúčastnilo rekordních 15 mateřských škol.

Každou mateřskou školu reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v pěti soutěžních disciplínách - splývání na břiše, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a přebíhání mostu. Čekání na výsledky dětem zkrátila individuální soutěž, která spočívala v překonání bazénu na rychlost s pomůckou. 

Příjemné sportovní klání bylo zakončeno dekorováním 3 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepších mateřských škol. V jednotlivcích se na stupně vítězů postavily děti Mikuláš Dědek - 1. místo, Daniel Kozelek - 2. místo a 3. místo patřilo Benjaminu Davidu Ondrovi.

 
V celkových výsledcích mateřských škol bylo pořadí následující: na 1. místě byla MŠ Kunovice, která si také odvezla putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště, 2. místo obsadila MŠ UH Komenského a 3. místo patřilo MŠ Halenkovice.

Poděkování patří všem zúčastněným závodníků, doprovázejícím paní učitelkám, učitelkám z plavecké školy. 

Na podrobnější výsledky se můžete podívat v přiloženém souboru, který naleznete na konci této stránky. 

dsc_2047.jpg

Vodní hry malých kapříků - XII.ročník - leden 2014

Každou mateřskou školu reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v pěti soutěžních disciplínách - splývání na břiše, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a přebíhání mostu. K výborným výkonům malých sportovců určitě přispěla i skvělá atmosféra a velká podpora rodičů a prarodičů závodníků a samozřejmě i povzbuzování doprovázejících paní učitelek, za což jim patří velké díky.

Čekání na výsledky dětem zkrátila individuální soutěž, která spočívala v překonání bazénu na rychlost s překážkou, bez pomůcky. Sportovní výkony všech závodníků byly odměněny nejen velkým potleskem diváků. ale také sladkou odměnou v podobě perníkové medaile s kapříkem, který je neodmyslitelným symbolem Vodních her malých kapříků.

Příjemné sportovní klání bylo zakončeno dekorováním 3 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepších mateřských škol. V jednotlivcích se na stupně vítězů postavily děti Štěpán Grebeníček - 1. místo, Adam Přikryl - 2. místo a 3. místo patřilo Monice Polanské.

 
V celkových výsledcích mateřských škol bylo pořadí následující: na 1. místě byla MŠ Uherské HradištěVětrná, která si také odvezla putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště, 2. místo obsadila KMŠ Staré Město, Za Radnicí a 3. místo patřilo MŠ Uherské Hradiště, Štěpnická.

Všem oceněným ještě jednou gratulujeme!!!

Poděkování patří všem zúčastněným závodníků, doprovázejícím paní učitelkám, učitelkám z plavecké školy. 

Na podrobnější výsledky se můžete podívat v přiloženém souboru, který naleznete na konci této stránky. 

Soubory ke stažení