Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2007/2008

Vodní hry malých kapříků - VI.ročník - červen 2008

Ve středu 18.6.2008 se na plaveckém bazénu v Uherském Hradišti uskutečnil již VI.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Do soutěžního zápolení se přihlásilo 9 mateřských škol, kdy každá škola sestavila smíšený pětičlenný tým. Za velké podpory doprovázejících učitelů MŠ, sourozenců, rodičů a prarodičů si děti změřily své síly v šesti disciplínách - splývání na břiše, skok do vody, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a jízda na skluzavce. Čekání na výsledky sportovního zápolení si děti zpříjemnily dvěmi individuálními soutěžemi, a to v překonání bazénu na rychlost s pomůckou a bez pomůcky. Velká snaha a odvaha dětí při soutěži byla odměněna chvilkou volného plavání, při kterém se mohly děti ve vodě vydovádět. Za své sportovní výkony dostali všichni malí závodníci sladkou odměnu v podobě velké čokoládové medaile.

Mokré odpoledne bylo zakončeno vyhodnocením a vyhlášením 3 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepších mateřských školek. Na 1.místě se umístnila MŠ Kunovice, která zároveň získala i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2.místo obsadila MŠ Komenského Staré Město a na 3.místě se umístnila ZŠ a MŠ Kněžpole.

pict8947.jpg

 

 

Výstava "Tvorba mladých reportérů a výtvarníků" 

"Jarní tvoření", to byl název další společné aktivity dětí mateřských škol a žáků základních škol, kteří navštěvují výuku plavání na jednotlivých pracovištích  Plavecké školy Uherské Hradiště. Sešlo se nám na 300 výtvarných dílek. Kde jsou?! 1.června 2008 v odpoledních hodinách slavnostní vernisáží byla otevřena výstava v prostorách kina Hvězda v Uherském Hradišti. Pokud byste se chtěli zeptat, jestli se výstava povedla?! Odpověď je velmi jednoduchá - běžte se podívat. Pro velký úspěch bude výstava instalována až do 15. července. To ovšem není všechno. Už nyní připravujeme na nový školní rok další téma. Co byste řekli tak aktuálnímu tématu jako je podoba nového aquaparku v Uherském Hradišti a novému venkovnímu aqua v Uherském Brodě. Takže téma nové soutěže je Aquapark očima dětí.

pict8296.jpg

 

 

Výtvarná soutěž "Jarní tvoření"

Milé děti,

vzpomenete si na hry ze zábavného světa plavání v naši plavecké škole? Umíte je namalovat? I paní učitelka vám může pomoci. Obrázek může namalovat jednotlivec nebo celá třída. Potom už stačí dopsat jméno autora, věk, adresu mateřské školy a práci odevzdat v plavecké škole paní učitelce do konce měsíce dubna. Na všechny odevzdané obrázky se podíváme a nejzdařilejší z nich pak budou vystaveny v kině Hvězda v Uherském Hradišti u příležitosti Bambiriády.    

Ve výtvarné soutěži nakonec 1.místo získal Michal Kotek z MŠ Zlámanec

p1010087_2.jpg

          

 

Vodní hry malých kapříků - VI.ročník - leden 2008

Ve středu 23.1.2008 se na plaveckém bazénu v Uherském Hradišti uskutečnil již VI.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Do soutěžního klání se zapojilo 11 mateřských škol. Za velké podpory doprovázejících učitelů MŠ, sourozenců, rodičů a prarodičů si děti změřily své síly v šesti disciplínách - splývání na břiše, skok do vody, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a jízda na skluzavce. Čekání na výsledky sportovního zápolení si děti zpříjemnily dvěmi individuálními soutěžemi, a to v překonání bazénu na rychlost s pomůckou a bez pomůcky. Za své sportovní výkony dostali všichni malí závodníci sladkou odměnu v podobě velké čokoládové medaile.

Odpoledne bylo zakončeno vyhodnocením a vyhlášením 3 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepších mateřských školek. Na 1.místě se umístnila MŠ Hluk, která zároveň získala i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště.

Vítězná mateřská škola Hluk

img_6523_1.jpg

 

 

Výtvarná soutěž "Vánoční kapřík"

Milé děti,

vzpomenete si na hry ze zábavného světa plavání v naši plavecké škole? Umíte je namalovat? I paní učitelka vám může pomoci. Obrázek může namalovat jednotlivec nebo celá třída. Potom už stačí dopsat jméno autora, věk, adresu mateřské školy a práci odevzdat v plavecké škole paní učitelce plavání. Na všechny odevzdané obrázky se podíváme, vystavíme je a pro nejúspěšnější autory máme připraveny malé odměny.

Děti z vítězné MŠ POLEŠOVICE

p1010137.jpg