Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2008/2009

Vodní hry malých kapříků - VII.ročník - květen 2009

Ve středu 27.5.2009 se na plaveckém bazénu v Uherském Hradišti uskutečnil VII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Soutěžního klání se zúčastnilo 10 mateřských škol : MŠ Kněžpole, MŠ Kunovice, MŠ Mistřice, MŠ Napajedla, MŠ Nedakonice, MŠ UH Sady, MŠ Staré Město Komenského, MŠ UH Komenského, MŠ UH Větrná, KMŠ Uherský Ostroh.

Příjemné sportovní odpoledne bylo zakončeno vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol . Na 1.místě se umístnila MŠ Staré Město Komenského, která zároveň získala i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště, 2.místo obsadila MŠ Kněžpole a na 3.místě se umístnila MŠ UH Sady.

p1010059.jpg

Celkové pořadí MŠ :

1. místo MŠ Staré Město Komenského, 171 bodů

2. místo MŠ Kněžpole, 162 bodů

3. místo MŠ UH Sady, 160 bodů

4. místo MŠ Nedakonice, 159 bodů

5. místo MŠ UH Větrná, 156 bodů

6. místo MŠ Napajedla, 152 bodů

7. místo KMŠ Uherský Ostroh, 148 bodů

8. místo MŠ Kunovice, 145 bodů

9. místo MŠ UH Komenského, 130 bodů

10. místo MŠ Mistřice, 101 bodů

 

Tři nejlepší jednotlivci :

1. místo Michal Fryšták - 38 bodů, MŠ Staré Město Komenského

2. místo Petra Janků - 37 bodů, MŠ Kněžpole

3. místo Petr Král - 36 bodů, MŠ Staré Město Komenského

 

 

Vodní hry malých kapříků - VII.ročník - leden 2009

Ve středu 21.1.2009 se na plaveckém bazénu v Uherském Hradišti uskutečnil VII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Soutěžního klání se zúčastnilo 12 mateřských škol : MŠ UH 28.října, , MŠ UH Větrná, MŠ Zlechov, MŠ UH Komenského, MŠ Kunovice, MŠ Míkovice, MŠ Buchlovice, MŠ Boršice, MŠ Napajedla, MŠ Hluk, MŠ Ostrožská Nová Ves a MŠ Uherský Ostroh.

Každou školku reprezentovalo pět malých závodníků, kteří si změřili své síly v šesti soutěžních disciplínách - splývání na břiše, skok do vody, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a jízda na skluzavce. Veškeré sportovní zápolení se odehrávalo za velké podpory doprovázejících paní učitelek, rodičů, prarodičů a sourozenců.

Čekání na výsledky dětem zkrátily dvě individuální soutěže, a to soutěž v překonání bazénu na rychlost s pomůckou a bez pomůcky. Za velkou snahu a odvahu při soutěžení dostaly děti chvilku volného plavání, při kterém se mohly ve vodě vydovádět. Sportovní výkony všech závodníků byly odměněny nejen velkým potleskem všech diváků. ale i sladkou odměnou v podobě velké čokoládové medaile.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších závodníků.

Na 1.místě se umístnila MŠ UH 28.října, která získala i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště.

pict5551_1.jpg

2.místo obsadila MŠ Zlechov.

pict5546.jpg

Na 3.místě se umístnila MŠ Kunovice.

pict5545.jpg

 

 

Výstava "Aquapark očima dětí"

Po „ Jarním tvoření" byl „ Aquapark očima dětí" další výstavou z vodního prostředí. Žáci základních škol a děti mateřských škol navštěvující výuku plavání v Plavecké škole Uherské Hradiště se s tímto tématem opravdu vyhráli. Bez čeho si děti neumí aquapark představit? Tobogán, skokánky, divoká řeka, whirpoolky, sauny, ale také oblé tvary bazénů a hlavně teplo, to by si děti přály. Jarošovští páťáci překvapili všechny! Aquapark postavili z lega a jaký!? Originál mají ve škole, fotodokumentace je součástí výstavy. Vyhodnotit nejlepší návrhy nebylo jednoduché. Tak alespoň výsledky bez určení pořadí:

Kategorie kolektivy ZŠ: ZŠ UB Pod Vinohrady, ZŠ Traplice, ZŠ Zlechov

Kategorie kolektivy MŠ: MŠ Bánov, MŠ Spytihněv, MŠ UB Havřice

Kategorie jednotlivci: Andrea Baierová ZŠ TGM Bojkovice, Karolína Rudžiková ZŠ Traplice, Tomáš Gryger ZŠ Unesco Uherské Hradiště,

Kategorie zvláštní cena: Školní družina Hluk, Radim Grebeň ZŠ UH Sportovní UH, Šimon Gogola MŠ UH Větrná, ZŠ UH Jarošov

_mg_4416_resize.jpg

 

 

15 let výročí Plavecké školy Uherské Hradiště

Kdo jiný by měl zahájit slavnostní řeč než bývalý ředitel Školského úřadu v Uherském Hradišti pan Jaroslav Slavík. K 1.5.1993 byla založena Plavecká škola Uherské Hradiště jako účelové školské zařízení. Hodnocení zřizovatele, stejně jako zástupců města Uherské Hradiště a Uherský Brod bylo velmi povzbudivé, ale především zavazující. "Plavecká škola si dává trvale za úkol spojovat veškeré vodní aktivity v působnosti plavecké školy a rozvíjet spolkové plavání v obou městech. Nové aktivity jsou spojovány s rekonstrukcí stávajícího bazénu v Uherském Hradišti a s dostavbou aquaparku CPA Delfín v Uherském Brodě", uvedl při svém projevu ředitel Plavecké školy Uherské Hradiště Mgr. Ladislav Botek.

_mg_4442_resize.jpg

 

 

Vernisáž výstavy "Aquapark očima dětí" 

Dne 28.1.2009 v 15 hodin se uskuteční v prostorech kina Hvězda v Uherském Hradišti slavnostní vernisáž výtvarné soutěže "Aquapark očima dětí". Vystavené práce namalovaly děti mateřských škol a žáci základních škol, kteří navštěvují výuku plavání v plavecké škole v Uherském Hradišti a v Uherském Brodě. Součástí vernisáže bude i vyhodnocení nejlepších výtvarných prací a předání cen jejich autorům. Spolu s vernisáží si připomeneme i 15.výročí založení Plavecké školy Uherské Hradiště.


malovasek_a_aquapark_-_letak_nahled.jpg