Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2009/2010

Vodní hry malých kapříků - VIII.ročník - květen 2010

Ve čtvrtek 20.5.2010 jsme v prostorách bazénu Základní školy, Uherské Hradiště, Za Alejí 1072 uspořádali VIII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Soutěžního klání se zúčastnilo 7 mateřských škol : MŠ Kunovice, MŠ Nedakonice, MŠ UH Komenského, MŠ UH Štěpnická, MŠ UH Husova, KMŠ UH Husova, MŠ Staré Město Komenského.

Sportovní klání bylo zakončeno vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších jednotlicvů. Na 1.místě se umístnila MŠ UH Husova, která zároveň vyhrála i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště, 2.místo obsadila MŠ Nedakonice a 3.místo získala MŠ Kunovice.

V jednotlivcích se na 1.místě umístnila Sabina Lacová se ziskem 30 bodů (MŠ Nedakonice), 2.místo ukořistila se ziskem 29 bodů Veronika Smutková (MŠ UH Husova) a 3.místo obsadil Rudolf Stindl se ziskem 28 bodů (KMŠ UH Husova).

 

 

Vodní hry malých kapříků - VIII.ročník - leden 2010

Ve čtvrtek 14.1.2010 jsme v nových prostorách bazénu Základní školy, Uherské Hradiště, Za Alejí 1072 uspořádali již  VIII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Vodní hry malých kapříků". Soutěžního klání se zúčastnilo 8 mateřských škol : MŠ UH 28.října, MŠ UH Větrná, MŠ UH Komenského, MŠ UH Svatováclavská, MŠ Kunovice, MŠ Napajedla, MŠ Spytihněv, MŠ UH Míkovice.

Každou školu reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v pěti soutěžních disciplínách - splývání na břiše, proplouvání oken, lovení puků, podplavání desky a přebíhání mostu. K výborným výkonům malých sportovců určitě přispěla i skvělá atmosféra a velká podpora rodičů, prarodičů a také sourozenců závodníků.  Důležité pro děti bylo i povzbuzování doprovázejících paní učitelek, za což jim patří velké díky.

Čekání na výsledky dětem zkrátila soutěž v lovení perel z bazénu a také chvilka volného plavání, při kterém se mohly ve vodě vydovádět a ukázat rodičům, co se všechno v plavání doposud naučily. Sportovní výkony všech závodníků byly odměněny nejen velkým potleskem diváků. ale také sladkou odměnou v podobě velké čokoládové medaile s obrázkem kapříka, který je neodmyslitelným symbolem Vodních her malých kapříků.

Příjemné sportovní odpoledne bylo zakončeno vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších jednotlicvů. Na 1.místě se umístnila MŠ UH Větrná, která zároveň vyhrála i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště, 2.místo obsadila MŠ UH Komenského a 3.místo získala MŠ UH 28.října.

V jednotlivcích se na 1.místě umístnila Tereza Travencová se ziskem 32 bodů (MŠ UH Komenského), 2.místo ukořistil Matěj Halík se ziskem 31 bodů (MŠ UH Větrná) a 3.místo obsadila Kateřina Latýnová se ziskem 30 bodů (MŠ UH 28.října).